ברכה לפסח 2021.jpg
logo_for_movie-removebg-preview%20(2)_ed

שלום אנשים יקרים,

באוירת החג המתרגש עלינו לטובה, רצינו לשתף אתכם בארועי השנה החולפת בעמותה. שנה מתאתגרת שהיתה כרוכה בשינוי הערכות משמעותי והצריכה גמישות, שיתוף פעולה, אופטימיות ורוח טובה, ממנה, לשמחתנו, יש בצוות בשביל המחר בשפע.

מי יתן וחג האביב יסמן תחילתה של חזרה ברוכה לשגרה והמשך התחדשות ועשיית טוב.

אתגר הקורונה

הקורונה אתגרה אותנו לא מעט השנה, יחד עם זה, הצלחנו לעשות לא מעט. איכשהו, בין הסגרים לגזרות, הצלחנו להוציא 7 קבוצות מסע, תוך עמידה מלאה בהנחיות משרד הבריאות. גילינו מחדש את הכיף והחיבור שבפעילות בארץ, אותה אנחנו ממשיכים גם בשנת 2021. לצד זאת, עסקנו באינטנסיביות בפעילות בנייה וחיזוק העמותה לקראת האתגרים שבהמשך.

הרחבת סגל המנחים

על מנת לעמוד בהרחבת היקף הפעילות ביצענו בשנה החולפת שני מחזורי הכשרת מנחים בני שבוע, האחד ברמת הגולן והשני בערבה. סה"כ הוכשרו 29 מנחים חדשים מחציתם מטפלים ומחציתם מנחי קבוצות. זכינו להכיר ולקלוט חבורת אנשי מקצוע רציניים ומחויבים לפעילות העמותה. ברוכים הבאים!!

בוגרי רצועת הביטחון ויום כיפור

לאחרונה התחלנו לקבל פניות  מקבוצות לוחמים בוגרי מלחמת לבנון הראשונה ורצועת הביטחון ואף מלוחמי יום כיפור. מצורף קישור לכתבה בת מספר דקות של ערוץ כאן 11 על מסע בשביל המחר שערכנו לקבוצת לוחמי צנחנים שהיו חיילים סדירים במלחמת לבנון הראשונה, ובין היתר עברו חוויות לא קלות בקרבות במערב ביירות. נראה שלחוויות הלחימה של לוחמים אין תאריך תפוגה וכולנו כחברה מחויבים לסייע לאותם לוחמים ותיקים המתמודדים עם אתגרים לא פשוטים במשך שנים. (קישור לכתבה)

קבוצת הורים

לאחרונה התחלנו בפעילות עם קבוצה של הורים למשתתפי מסעות שלנו. הפעילות כוללת סדרת מפגשים שבועיים בני מספר שעות שמטרתה לתת בידי ההורים כלים לסייע לבניהם הלוחמים בהתמודדות עם חוויות הלחימה. אין לנו ספק שתמיכה הורית נכונה היא משאב מרכזי להתמודדות עם חוויות לחימה בכל גיל.

שיתופי פעולה עמותות לוחמים

בשנה החולפת הרחבנו את קשרי עבודה עם עמותות של לוחמים משוחררים. עמותות הלוחמים שותפות הן באיתור ותיעדוף הקבוצות למסע והן במימון. השותפות של עמותות הלוחמים מקנה ערך מוסף חשוב למשתתפים. עד כה פועלות איתנו עמותות בוגרי היחידות דובדבן, אגוז, שייטת 13, 669 וגדס"ר גולני. אנחנו מחפשים עמותות נוספות שיהיו נכונות לשיתוף פעולה שכזה מכל החטיבות והיחידות הלוחמות.  

בחזרה לעתיד – 1500 משתתפים

פרויקט "בחזרה לעתיד" הוא פרויקט צה"לי במסגרתו עוברים חיילים קרביים מסע במתכונת "בשביל המחר" לקראת השחרור. בראשית הפרוייקט ב 2018 סייענו לצה"ל הן בגיבוש התוכנית והן בהכשרת המנחים. יוזם הפרויקט הוא בועז רפופורט, בוגר מסע שלנו כקצין מ 669, וכיום משרת באכ"א. הפעילות הובלה בראשיתה ע"י מיכל גפן, אז רע"ן במחלקת בריאות הנפש בצה"ל וכיום נמנית על סגל המנחים המובחר שלנו. בשנת 2020 עברו אותו 1500 לוחמים והתוכנית ל 2021 היא 2500 לוחמים. אנחנו גאים ונרגשים על הזדמנות שניתנה לנו לייצר השפעה בסדר גודל כזה.

מחקר מלווה

המחקר המלווה את פעילות העמותה הכרחי לצורך שיפור מתמיד וגם לצורך גיוס שיתופי פעולה עם גופים שונים. כיום נמצאים בשלבים שונים של עבודה 3 מחקרים: עבודת דוקטורט באונ' חיפה לגבי השפעת המסעות על המשתתפים, וכן עבודה לתיזה שבוחנת את השפעת הפעילות על המנחים. בנוסף מתקיים מחקר של חברת SFI (Social finance Israel) הבוחנת את התועלת כלכלית של פעילות העמותה. אנחנו משוכנעים שגם המחקרים האלו, כמו קודמיהם, יתנו ביטוי לערך הגדול של הנתינה שכולנו מרגישים עמוק בלב.

תו מידות לאפקטיביות

בשנה החולפת עברנו תהליך הסמכה ל"תו מידות" שהוא  תו תקן לעמותות שעומדות במבחן לאפקטיביות הפעילות שלהן. לשמחתנו עמדנו בהצלחה בבחינה וקיבלנו את התו. עבורנו זוהי עוד מדרגה בדרך לארגון  נכון של העמותה שמרחיבה את פעילותה.

בואו לתמוך בפעילות

כאמור, רשימות ההמתנה של קבוצות הלוחמים הולכות ומתארכות. על מנת לתת מענה לכמה שיותר פונים אנחנו זקוקים לעזרה בהשגת מימון לפעילות. אנא עיזרו לנו באחת או יותר מהדרכים הבאות:

 - עיגול לטובה – להצטרף ולצרף חברים לתוכנית שבה כל רכישה בכרטיס האשראי מעוגלת לשקל הקרוב וסכום העיגול נתרם לעמותת בשביל המחר. מדובר בתרומה ממוצעת של כ 4 ₪ לחודש.

 - תרומה אישית לפעילות – תרומה בכרטיס אשראי חד פעמית או חודשית. עבור כל תרומה מונפקת אוטומטית במייל חשבונית המזכה בהחזר מס 35%.

 - חיבור לתורמים - אנא עזרו לנו להגיע לגורמים שיוכלו לסייע לנו במשאבים. זה יכול להיות תורמים פרטיים, גופים עסקיים, קרנות, עמותות או גופים ממשלתיים. נשמח לכל חיבור. ליצירת קשר ישיר:

  ענת יופה יו"ר העמותה        054-5608930,

תומר פרייבך מנכ"ל העמותה 050-7779850.

חג חירות שמח לכולם

 

תומר פרייבך – מנכ"ל

ענת סמסון- יופה – יו"ר 

וכל צוות בשביל המחר

דף נחיתה.jpg
תו מידות מתוקן.png